אודות

creARTive חשיבה יצירתית ויצירה:

 

מה זה? דמיון? יצירתיות? חדשנות? להיות יצירתי פירושו לשער השערות, לחקור ולהיעזר בדמיון. הדמיון הוא מקור היצירתיות שלנו. להיות יצירתי, לעומת זאת, משמעו לעשות משהו. היצירתיות כרוכה בהפעלת הדמיון, היצירתיות היא יישום של הדמיון. החדשנות היא התהליך בו נולדים רעיונות חדשים, החדשנות היא יישום של היצירתיות.

איך זה קורה? התהליך היצירתי הוא מגוון, דינמי וייחודי, היצירתיות כרוכה תמיד בעשייה כלשהי, ומכאן תמיד מחייבת שימוש במדיום כלשהו. היצירתיות היא דו- שיח בין הרעיונות ובין המדיום שבו הם מתממשים. הרעיון יכול להתפתח תוך כדי עשייה, היצירתיות אינה בהכרח מחשבה על רעיון ואז מציאת דרך לבטא אותו, פעמים רבות הרעיון צץ ועולה תוך כדי הציור, הפיסול, הריקוד או המוזיקה, ולמעשה- תוך כדי המשחק בחומר.

האם עלינו להמציא את הגלגל? ממש לא. לכל הרעיונות הקיימים שלנו יש אפשרויות יצירתיות. תובנות יצירתיות מתרחשות כשמשלבים רעיונות בדרכים לא צפויות. המחשבה היצירתית כרוכה בחציית הגבולות שבין מערכות ייחוס שונות.

ואם אני לא יצירתי? לכולנו יש יכולת יצירתית, ואם אנו סבורים שלא- זה משום שלא למדנו את מה שכרוך בכך ולא התנסינו בכך. היכולת להיות יצירתי היא תכונה אנושית יסודית ועלינו רק למצוא דרכים אחרות של ראייה, חשיבה ועשייה. פיתוח היצירתיות הוא תהליך מתוחכם שחייב למצוא את שיווי המשקל בין לימוד המיומנות להמרצת הדמיון לחקור רעיונות חדשים.

אז איך בעצם זה עובד? מתכנסים בקבוצות חשיבה ויצירה, מתמודדים עם אתגר מחשבתי הנוצר תוך התבוננות ביצירת אמנות, מנסים להעלות רעיונות מקוריים באמצעות טכניקות נרכשות, ומפתחים אותם יחד, ואז מחפשים דרכים יצירתיות וביטוי ויזואלי לרעיונות ולפתרונות במדיומים מגוונים.

מי צריך את זה? בעצם כולם, ילדים, בני נוער ומבוגרים. זה כיף, מאתגר, ממריץ את הדמיון ואת החשיבה, מעודד מקוריות ופריצת גבולות, ויוצר אינטראקציות חברתיות בין המשתתפים, וכמובן- יוצרים בחומרים מגוונים.

סדנאות וחוגי  creARTive מתקיימים לכל קבוצות הגיל, והאתגרים מותאמים ליכולת החשיבה של הקבוצה ולאינטראקציה המתנהלת בה. 

הדר יעקובי

הדר מסתובבת עם ספר סקיצות בכל מקום, ורושמת כמעט כל דבר. היא מפתחת את יכולת ההתבוננות שלה ומיומנות הרישום, ומשתמשת ביכולות אלו כדי לצייר באקוורל, שמן או אקריליק.

 

אבנר מנשה

אבנר אוהב בעיקר לרשום בעפרונות רישום או בעטים. אבנר בשליטה מלאה כשהוא רושם, אך לאחרונה החליט לשחרר את הצורך בשליטה ולהתנסות בציור במכחול ובצבע. התוצאות לא איחרו להגיע, ואיתן גם ההנאה משימוש בחומרים חדשים.

 

שירי שלם

שירי מציירת ברגישות רבה, מעבירה את התחושות והמחשבות שלה אל הבד או הנייר.

שירי למדה לתת לצבע ולצורה לקחת אותה למקומות מרתקים, הציורים שלה רגישים ונוגעים בלב המתבונן.

 

אולגה קופלביץ'

אולגה מציירת בסטודיו כבר שנים רבות. אולגה אוהבת למצוא בעיתונים או בפרסומות תמונות קטנות ואקראיות, והיא הופכת אותן ליצירות אמנות גדולות אשר מושכות את העין ומותירות את המתבוננים פעורי פה מעצם יופיין.

 

 

 

 

 

 

 

היוצרים שלנו

הערכים שלנו

חשיבה ודמיון

חשיפה לאמנות והתנסות ביצירה, מפתחות ומעודדות חשיבה יצירתית ודמיון.​

איכות חיים

שימוש בחשיבה יצירתית ובדמיון בכל תחום, תורם לאיכות חיינו, ומרומם את רמת האושר והשמחה המצויים בנו.​

עולם טוב יותר

אנשים מאושרים הם אנשים טובים יותר, תורמים מכישוריהם לחברה ולקהילה, בכך יוצרים עולם טוב ונעים יותר לחיות בו.​

"אנו רוצים לתרום את חלקנו הצנוע ליצירת עולם טוב יותר לכולם, באמצעות פעילות התנדבותית בקרב ילדים ובני נוער בסיכון וקהילות נזקקות."​

תרומה לקהילה

המוצרים שלנו

חוגים פרונטליים

תכנית החוגים  creartive היא תכנית חווייתית לילדים ולנוער, אשר מעודדת חשיבה יצירתית וחדשנית באמצעות אמנות ויצירה, כמו כן מעוררת גמישות מחשבתית, רחבה ופתוחה.

 

חוגים אינטרנטיים

בקרוב! תכנית החוגים האיכותית בפורמט אינטרנטי, שיעור שבועי אצלכם על המחשב, לזמן איכות הורה-ילד, שעה של הנאה, למידה ויצירה משותפת.

סדנאות והרצאות

סדנאות והרצאות לפיתוח החשיבה היצירתית המשלבות  אימון גופני, אימון קוגניטיבי ופעילות אומנותית, בתהליך מהנה ומאתגר, הממריץ את הדמיון ואת החשיבה, מעודד מקוריות ופריצת גבולות, ויוצר אינטראקציות חברתיות בין המשתתפים.

מערכי הדרכה והשתלמויות

בקרוב! מערכי הדרכה והשתלמוית לאנשי חינוך בפורמט זכיינות, להעברת התכנים של creartive. המתאימים יעברו הכשרה ויקבלו הדרכה ותמיכה שוטפת.

 

החזון שלנו​

החזון שלנו הוא להעביר ידע טוב ואיכותי, כזה שמשפר את חייהם של אנשים בוגרים ומעניק לילדים ולנערים אפשרויות חדשות.

הידע מופץ באמצעות אנשי חינוך בעלי חזון ומוטיבציה, ובאמצעות הורים אשר בחרו ליטול את האחריות לחינוך ילדיהם, ולהקנות להם דרכי חשיבה יצירתיות אשר ינחו אותם בהמשך חייהם.

אני, מירי בויום, ייסדתי את creARTive על פי מערך אמונותיי ותפישת עולמי, ובאמצעות הידע והנסיון שרכשתי. אני רואה בזה ייעוד, דרך, ומורשת שתעשיר ותתרום לחייהם של אנשים רבים.

שאיפתנו ב creARTive היא להיות מעורבים גם בפרוייקטים התנדבותיים למען הקהילה ולמען אוכלוסייה נזקקת, לשנות, לקדם ולתרום לחייהם של צעירים רבים. להחדיר את האמנות ורוח היצירה והחשיבה היצירתית לחייהם, ובכך להעניק אפשרות לחיים טובים, עשירים ומספקים יותר.

 

שמי מירי בויום, אם לשלושה ילדים, בעלת תואר שני MFA  באמנות יצירה מאוניברסיטת חיפה, אצנית מרתון ותריאטלתית. כמו רבים אחרים, נדבקתי אף אני בחיידק הריצה, ובשנים האחרונות אני רצה כחלק משגרת חיי, ושעות הריצה שזורות להן בין שעות עבודתי כאמנית יוצרת, כמורה, כמרצה וכמפתחת תכניות העשרה וסדנאות.

הריצה, שמהווה חלק כה משמעותי בחיי, חלחלה לתוך היצירה שלי שממוללת שאלות סביב עיסוק כמעט אובססיבי זה, ובוחנת את הגבולות הפיזיים והמנטליים שלי כיוצרת, וחוקרת את יכולות היצירה שלי תוך כדי נגיעה בקצוות והתחככות בגבולות.

 

כדי להפיק את המיטב משעות הריצה, פיתחתי לעצמי תרגילים הבודקים את יכולת היצירה והחשיבה היצירתית שלי כאשר אני נמצאת במצב של דחק פיזי ומנטלי, כמו כן פיתחתי שיטות לעיגון המחשבות והתובנות שחולפות בראשי תוך כדי ריצה, ואז למדתי "ללכוד" את המחשבות והתחושות החמקמקות כל כך, בהן אני משתמשת כחומר גלם ליצירה שלי.

 

את הידע והטכניקות שרכשתי ופיתחתי, אני ממשיכה לפתח ולחקור במסגרת מחקר אקדמי לדוקטורט, כמו כן אני חולקת אתכם תובנות אלו במגוון סדנאות והרצאות, ועם זאת חשוב לי להעביר ידע זה אל דור ההמשך שלנו, אל ילדינו, לכן פיתחתי פורמט מיוחד לילדים ולבני נוער.

אמנות היא כלי ביטוי, היא אמצעי לבטא את החשיבה היצירתית הייחודית לנו. חשוב ליצור בסביבה תומכת ומעודדת יצירתיות, כל רעיון מתקבל והכל אפשרי. חשיבה יצירתית היא משחק, אלתור והנאה, את כל אלה אני מביאה לחוגי הילדים והנוער, בשיטת creartive.  

פרופיל