מי אני?​

החזון שלי

החזון שלי הוא להעביר ידע טוב ואיכותי בכל העולם, כזה שמשפר את חייהם של אנשים בוגרים, ילדים ונוער, ומעניק להם אפשרויות חדשות. הידע מופץ באמצעות קורסים אינטרנטיים, סדנאות והרצאות לכל אלו אשר בחרו ליטול את האחריות לחייהם, ולהקנות לעצמם דרכי חשיבה יצירתיות אשר ינחו אותם בחייהם המקצועיים והאישיים. יצרתי את הקורסים והסדנאות על פי מערך אמונותיי ותפישת עולמי, ובאמצעות הידע והנסיון שרכשתי, וביסוס המידע על מחקרים עדכניים. אני רואה בזה ייעוד, דרך חיים ומורשת שתעשיר ותתרום לחייהם של אנשים רבים.

אני מאמינה שזוהי דרכי הצנועה לתרום את חלקי לפתיחות מחשבתית, לחשיבה חדשנית ופורצת גבולות וליצירת עולם טוב יותר​.

שמי מירי בויום, בעלת תואר שני MFA באמנות יצירה מאוניברסיטת חיפה, מרתוניסטית ותריאתלטית. כבר יותר מעשור אני רצה כחלק משגרת חיי, ושעות הריצה שזורות להן בין שעות עבודתי כאמנית יוצרת, כמורה, כמרצה וכמפתחת תכניות העשרה וסדנאות. הריצה, שמהווה חלק כה משמעותי בחיי, חלחלה לתוך היצירה שלי שממוללת שאלות סביב עיסוק כמעט אובססיבי זה, ובוחנת את הגבולות הפיזיים והמנטליים שלי כיוצרת, וחוקרת את יכולות היצירה שלי תוך כדי נגיעה בקצוות והתחככות בגבולות הפיזיים והמנטליים.

 

מצאתי שהרעיונות הטובים ביותר שלי, עולים במחשבותיי תוך כדי ריצה, כמעט עד כדי תלות, וכדי לחשוב ולהעלות רעיונות טובים- אני פשוט יוצאת לרוץ. וכפי שנהגתי לומר בהומור ״יצאתי לרוץ וחזרתי עם ציור״.

 

התופעה הזאת ריתקה וסיקרנה אותי, והחלטתי לחקור את העניין, התחלתי לקרוא ספרים ומאמרים שבודקים את הקשר בין פעילות גופנית לחשיבה יצירתית, ומחקרים רבים מוכיחים קשר ברור בין פעילות גופנית מתונה ליכולת לייצר רעיונות יצירתיים יותר. הוכח גם שפעילות גופנית רפיטטיבית כמו ריצה או הליכה , מאפשרת למחשבות מתת המודע לזרום, וכשהמוח שלנו רגוע ואנחנו מרגישים טוב, ההארות והרעיונות המבריקים שלנו חודרים אל התודעה.

 

כדי להפיק את המיטב משעות הריצה, פיתחתי לעצמי תרגילים הבודקים את יכולת היצירה והחשיבה היצירתית שלי כאשר אני נמצאת במצב של דחק פיזי ומנטלי, כמו כן פיתחתי שיטות לעיגון המחשבות והתובנות שחולפות בראשי תוך כדי ריצה, ואז למדתי "ללכוד" את המחשבות והתחושות החמקמקות כל כך, בהן אני משתמשת כחומר גלם ליצירה שלי.

את הידע והטכניקות שרכשתי ופיתחתי, אני ממשיכה לפתח ולחקור במסגרת מחקר אקדמי לדוקטורט בו אני חוקרת את השפעת הפעילות הגופנית וההתבוננות ביצירות אמנות, על היכולת שלנו לחשוב באופן יצירתי ולהביע את הרעיונות שלנו באמצעים ויזואליים.​

 

אמנות היא כלי ביטוי והיא האמצעי לבטא את החשיבה היצירתית הייחודית לנו. את התובנות האלו אני חולקת אתכם בקורסים אינטרנטיים, סדנאות והרצאות לפיתוח החשיבה היצירתית באמצעות אמנות ופעילות גופנית, בשיטת creARTive

מודה לכם על שהצטרפתם אלי למסע אשר יקח אתכם אל עצמכם, אפשרו לילד שבכם להתחבר שוב אליכם, בואו פתוחים לקבל- תתבוננו, תקשיבו, תחשבו, תשאלו, תתנסו, תתהו, תטעו, תשטתו, תיצרו ותהנו. המטרה שלי היא להפיץ את המידע הזה ולגעת בכמה שיותר אנשים, אם יש מישהו אחד לפחות שאתם חושבים שהמידע הזה עשוי לסייע לו באיזושהי דרך- אנא שלחו לו קישור לקורס.

 

 

תודה רבה, תהנו

שלכם,

מירי בויום